Neauginkite skolų – fizinio asmens bankrotas

Neauginkite skolų. Finansinės ir asmeninės krizės dažnai apverčia visus planus aukštyn kojomis. Susidūrę su darbo netekimu, finansiniais rūpesčiais ar liga griebiamės leisti savo santaupas, tačiau jos greitai išsenka. Dažniausiai kitas logiškas žingsnis – skolintis, tačiau taip kyla didelė finansinė rizika, su kuria ne visi susidoroja. Pakliuvus į prastą finansinę situaciją, siejamą su nemokumu, vienintelė išeitis yra fizinis bankrotas. Nesiimant veiksmų situacija ir toliau blogėja: skolos kasdien auga, o iš ko jas atiduoti nėra.

Neauginkite skolų

neauginkite skolų

Kokias finansines problemas sprendžia fizinių asmenų bankrotas?

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo šio teisinio proceso tikslo, kuris siejamas su mokumo atkūrimu. Tai reiškia, kad asmeninis bankrotas suteikia žmogui galimybę savo finansinį kelią vėl pradėti iš pradžių – nelieka įsiskolinimų, prastos kredito istorijos ir kt.

Fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas taip pat apsaugo nuo įsiskolinimų augimo. CK numato, kad tokios bylos iškėlimas skolininkui yra vienas iš privalomų pagrindų stabdyti priverstinį išieškojimą. Tiesa, tai nereiškia, kad tokia byla negali būti atnaujinta – tai išnagrinėjęs kreditorių ir skolininko parodymus nusprendžia fizinio asmens bankroto bylą nagrinėjantis teismas.

Naudinga pasidomėti:

Taigi, paprastai kalbant asmeninis bankrotas padeda sustabdyti skolų augimą ir dar daugiau – įgyvendinant mokumo atkūrimo planą skolos yra padengiamos, todėl mažėja skolinė našta.

Fizinis bankrotas galioja ne visoms skoloms

Svarbu atkreipti dėmesį, kad fizinio asmens bankrotas negali sumažinti tu prievolių, kurios yra asmeninio pobūdžio. Tai reiškia, kad net ir užbaigus asmeninio bankroto procedūrą skolos, atsiradusios dėl sužalojimu padarytos žalos, žalos dėl asmens mirties, o taip pat išlaikymo išmokos, baudos valstybei ir kt. nebus nurašytos ir jas reikės grąžinti.

Be to, asmeninio pobūdžio prievolėms yra teikiamas prioritetas – šie skoliniai įsipareigojimai tenkinami pirmąja eile ir jei nėra visiškai padengiami, po bankroto jų išieškojimo procedūros vėl atnaujinamos. Dėl to fizinio asmens bankrotas, turint tokių skolų, nėra geriausia išeitis – tokius įsiskolinimus pirmiausiai reikėtų panaikinti aktyviai bendradarbiaujant su antstoliais.

Skolas reikia įvertinti prieš bankrotą

Rekomenduojama planuojant asmeninį bankrotą įvertinti visas skolas ir galimybes jas grąžinti. Galima nemažai sutaupyti, jei pavyks bent keletą išieškojimo procesų pabaigti dar iki fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo. Bendradarbiaukite su antstoliais, galite siūlyti išvaržomo turto pirkėją. Kuo mažiau bus skolų, tuo pigiau kainuos asmeninis bankrotas.

Skaičiuojama, kad bankrutuojančių asmenų išlaidos bankroto administratoriui siekia apie 200 Eur/mėn., o tai gana didelė suma, atsižvelgiant į ilgą fizinio asmens bankroto trukmę. Dėl to verta paskaičiuoti ar bendra bankrutavimo kaina neviršys gaunamos naudos – nurašomų įsiskolinimų.

Taigi, nors bankrutuoti gali bandyti daugelis, kai kuriuos atbaido fizinio asmens bankroto kainos.

UAB “Centrinis bankroto biuras LT”

Įmonės kodas: 303017171

Adresas: A.Vivulskio g. 7-414, LT-03162 Vilnius

Atsiskaitomoji sąskaita: LT957300010141900325 (AB “Swedbank”).

Dirbame visoje LIETUVOJE

Bankroto administratoriaus konsultacijos tik su išankstine registracija

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti ir Viberunnamed programėle nr. +37060086100 )

El. paštascentrinisbankrotobiuras@gmail.com

Nuorodos