5 patarimai. Daugelis žmonių vienu ar kitu gyvenimo etapu apsvarsto galimybę pradėti savo verslą, tačiau tik maža dalis jų ryžtasi šiam žingsniui.
5 patarimai
Jeigu Jus domina ši sritis, siūlome 5 patarimus sėkmingo verslo pradžiai:
- Įsitikinkite, kad tikrai yra rinka tam, ką norite parduoti
Viena pagrindinių klaidų, pradedant verslą yra galvoti, kad Jūsų siūloma prekė ar paslauga bus gerai parduodama tik todėl, kad Jums patinka idėja arba žmonės Jūsų aplinkoje Jus tikina, kad produktas ar paslauga yra paklausus. Norint sumažinti potencialius nuostolius yra be galo svarbu sekti rinką, domėtis tuo, kas yra populiaru ir pelninga. Tai galima atlikti tik teoriškai, besidomint rinka, arba praktiškai, bendraujant su potencialiais klientais, kurių Jūs nepažįstate asmeniškai (kad gautumėte pašalinę nuomonę). Svarbu sužinoti, ką žmonės galvoja apie Jūsų idėją, ar Jūsų siūlomas produktas ar paslaugą būtų paklausūs ir kiek žmonės būtų nusiteikę už juos sumokėti.
- Raskite gerą verslo finansavimo šaltinį
Niekam nėra paslaptis, kad norint pradėti savo verslą reikia būti pasiruošusiam į jį investuoti nemažai pinigų. Skirtingi verslo finansavimo šaltiniai, kurių yra įvairių rūšių, siūlo paslaugas, norint gauti pinigų. Vienas iš populiariausių būdų gauti pinigų verslo pradžiai, yra skolinamasis iš banko ar kredito bendrovių. Ne viena iš tokių įmonių siūlo paskolas ne tik verslo pradžiai, bet ir prireikus pinigų jo plėtojimo eigoje. Šiek tiek rimtesnis verslo finansavimo šaltinis, kuris priklauso ne tik nuo Jūsų, yra investuotojų bei rėmėjų paieškos. Tačiau reikia žinoti, kad norint gauti žmonių finansavimą, jų paieškos gali užtrukti tikrai ilgai ar netgi būti nesėkmingos.
Svarbus pasiruošimas iššūkiams
- Būkite pasiruošęs rizikuoti
Kaip yra sakoma, kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Ši frazė yra labai tinkama, kai kalbama apie nuosavo verslo pradžią. Reikia būti nusiteikusiam, kad jeigu ne pačioje pradžioje, tai verslo eigoje tikrai pateksite į situaciją, kuomet turėsite nuspręsti, ar norite padaryti tam tikrus dalykus saugiai ir užtikrintai ar norite rizikuoti žinodami, kad rizika yra didžiulė, tačiau pasisekus rezultatai Jus tikrai nustebintų. Ne vienas verslo savininkas nusprendęs rizikuoti prarado verslą ir bankrutavo, tačiau tie, kuriems pasisekė gyvena geriau nei bet kada praeityje.
- Būkite pasiruošęs ilgoms darbo valandoms
Kai kurie žmonės, kurie niekada nebuvo susidūrę su verslo kūrimu net neįsivaizduoja, kokia laiko ir pastangų reikalaujanti veikla tai yra. Kuriantis verslą žmogus privalo žinoti, kad pačioje pradžioje gali tekti dirbti be laisvadienių ar dirbti viršvalandžius, už kuriuos niekas nemokės. Taip pat verslo kūrimo pradžioje gali tekti viską daryti pačiam vienam, arba praleisti nemažai laiko ieškant, kas galėtų ištiesti pagalbos ranką, neprašydamas didelio užmokesčio, kadangi visus savo turimus pinigus Jūs investuojate į verslą.
- Reklamuokite savo verslą
Daugelis verslų žlunga, kadangi savininkas nežino, kaip parduoti savo siūlomą produktą ar paslaugą, arba tiesiog nesugeba pritraukti klientų, todėl yra be galo svarbu išreklamuoti savo verslą. Šiais laikais tai padaryti lengviausia yra naudojantis interneto teikiamais privalumais. Dėl didelio socialinių tinklų populiarumo tikrai daugiau žmonių pamatytų Jūsų reklamą būtent juose. Reikia žinoti ne tik, kur reklamuoti, tačiau ir kaip tą reklamą pateikti. Šiam tikslui daugelis įmonių samdo marketingo specialistus, tačiau jei pinigų taupymo sumetimais nenorite samdyti žmogaus, tai galite padaryti ir pats. Tik prieš tai nepamirškite išanalizuoti, kas to metu yra populiaru, kad Jūsų reklaminė kampanija nebūtų nesėkminga.
Pradėti verslą niekada nebūna lengva, tačiau pasinaudojus pateiktais žingsniais, visa patirtis gali tapti malonesne.